صنایع دستی دزفول
خانه / کپو / کپوبافی ایران | توزیع و پخش محصولات کپوبافی شده

کپوبافی ایران | توزیع و پخش محصولات کپوبافی شده

آیا از هنر کپوبافی ایران مطلع هستید؟ آیا می دانید این هنر در کدام یک از شهر های ایران رونق بیشتری دارد؟ کپو یکی از صنایع دستی زنان بختیاری جنوب ایران است که با برگ درخت خرما یا همان نخل بافته می‌شود. از کپو بافی برای بافت سبدهای حصیری با برگ درخت خرما و تزیین کردن آن با انواع کامواهای رنگی استفاده می شود. برای تزیین سبد ها دو روش وجود دارد. در روش اول سبدها زمینه ساده تری دارند و با کاموا به رنگ‌های شاد روی آنها نقش های هندسی ایجاد می کنند. در روش دوم تمام سطح کپو ها را با کامواهای رنگی می پوشانند و دیگر اثری از حصیر در آن دیده نمی شود.  این سبدها دارای درب هایی نیز می باشند. که برای زیبایی به صورت درب کپو، منگولها هایی به آن متصل می‌گردد.باز کردن این در کاری آسان است. این سبدها کاربردهای بسیار زیادی دارند و از آنها می توان در مواردی چون جای نان، جای لوازم خیاطی استفاده کرد  کپو بافی در استان خوزستا در شهرستان دزفول در بخش شهیون، هنری بسیار زیبا و ماندگار می باشد. 

کپوبافی ایران | توزیع و پخش محصولات کپوبافی شده

مرکز توزیع محصولات کپوبافی شده

مرکز توزیع محصولات کپوبافی شدههمانطور که می دانید کپوبافی یکی از صنایع دستی مردم جنوب کشور است. که بسیار مورد استقبال مدیران صنایع دستی قرار گرفته است. فروش کپو در این مناطق از رونق بیشتری نسبت جاهای دیگر برخوردار است. مرکز توزیع محصولات کپوبافی شده شهر دزفول است. این شهر با تولید این محصول در حجم زیاد توسط هنرمندان برتر، رتبه نخست تولید محصولات کپوبافی شده را در کشور کسب کند. شهر دزفول به دلیل داشتن زمینه زیاد برای تولید این محصول، می تواند محصولات تولیدی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به سایر شهرهای کشور توزیع کند. همچنین آموزش کپوبافی در این شهر از رونق بسیار زیادی برخوردار است. 

فروش عمده صنایع دستی ایران

فروش عمده صنایع دستی ایرانهمانطور که می دانید ایران مهد تمدن و فرهنگ است.و در تمامی شهر های آن می توان صنایع دستی مردم  آن خطه را مشاهده کرد. از جمله صنایع دستی ایران هنر کپوبافی است. که با توجه به استقبال گسترده مردم از این صنایع دستی فروش آن بصورت عمده در سراسر کشور افزایش یافته است. به دلیل کارایی این هنر معروف بسیاری از فروشکاه های شهر دزفول اقدام به فروش عمده این محصول بین خریداران و دیگر شهرهای کشور کرده اند. 

قیمت محصولات کپوبافی شده

قیمت محصولات کپوبافی شدهآیا از قیمت کپوبافی در کشور مطلع هستید؟ آیا می دانید این محصول بیشتر در کدام شهر رونق بیشتری دارد؟ با توجه به اینکه کپوبافی هنری است که کار دست می باشد و برای تهیه آن باید زمان زیادی سپری کرد بنابراین قیمت آن با توجه به عواملی تعیین می گردد. از جمله این عوامل می توان به نوع بافت آن و مدت زمانی که برای ساخت آن صرف شده است اشاره کرد. زیرا هر چه محصول از بافت های پیچیده تری در آن استفاده شود، بنابراین میزان حصیر به کار برده در آن بالاتر می رود و همچنین قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری این محصول این است که چون کار دست می باشد و از هیچگونه ماشین و ابزاری در ساخت استفاده نمی شود بنابرابن قزمت آن نسبت به نمونه های مشابه که ماشینی هستند اندکی بالاتر است. 

صادرات مدل های متنوع محصولات کپوبافی ایران

صادرات مدل های متنوع محصولات کپوبافی ایرانآبا می دانید صنایع دستی دزفول از جمله محصولاتی است که با مدل های متنوع به دیگر کشورها صادر می گردد؟ با توجه به کیفیت و زیبایی در تولید محصولات کپوبافی ایران و توجه به قدمت چند ساله ایران در حوزه صنایع دستی، سبب شده که این محصول با مدل های مختلفی به کشورهایی چون ترکیه و عراق صادر گردد. و همین امر سبب رونق هرچه بیشتر تولید این محصول در کشور می گردد. همین عامل باعث شده است که مدل های متنوعی از این محصول توسط هنرمندان ایرانی در شهر دزفول تولید گردد. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمدصابر مقدم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09169470346
شماره پشتیبانی: 09389920660
آدرس کانال: sanaye_dasti_shop_dez@
اینستاگرام: Sanaye_dasti_shap_dez68@
پاسخگویی واتس اپ کلیک
پست الکترونیکی: m.sabermoghadam258@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید کپو | بازرگانی فروش محصولات کپو

کپوبافی به نوعی از سبد سازی به شکل ظرف یا هر ظرف در یا بدون دری است که با استفاده از کاموا، حصیر، برگ درخت خرما، ساقه گندم، برنج، جو، نی‌های باتلاقی و ترکه های

پاسخی بگذارید